Často kladené otázky a odpovede

Pripravili sme pre vás odpovede na najčastejšie kladené otázky. Budeme radi, ak nám aj naďalej budete posielať svoje otázky k technickej stránke našich produktov.

Aký je zásadný rozdiel medzi hliníkovými dverami a oceľovými dverami?

Všetky spoje hliníkových dverí nie sú zvárané ale len „pertlované“, oceľové dvere sú ultrapevný zvarenec. Hliník nedosahuje pevnosť a húževnatosť ocele. Preto výrobcovia hliníkových dverí neposkytuju dlhšiu záruku ako 2-3 roky.

Aký samozatvárač odporúčate pre vchodové dvere do obytných domov?

Jednoznačne doporučujeme samozatvárač Dverový zatvárač TS 83 V EN 3-6, bez aretácie s aretačným ramienkom. Je to najsilnejší samozatvárač na našom trhu so širokou škálou nastavenia odolný voči poveternostným vplyvom.

Aká je predpokladaná životnosť vašich vchodových dverí z profilov Jansen?

Predpokladaná životnosť našich dverí je viac ako 40 rokov pri bežnej cyklickej údržbe. Preto poskytujeme záruku na životnosť dverí 25 rokov.

Aké povrchové úpravy používate, aby vaše oceľové dvere nekorodovali?

Dvere po zvarení vybrúsime, opieskujeme, pozinkujeme, nalakujem práškovou vypaľovanou farbou (1 x základ, 1 x vrchná farba podľa vzorkovníka RAL). Následne dutiny ocelových profilov vystriekame polymérovým voskom.

Aké sklá používate vo vami vyrábaných dverách?

Štandardne používame izolačné dvojsklá s tým, že vonkajšia strana je sklo lepené bezpečnostné. V prípade niektorých nových projektov pre splnenie náročnejších tepelnoizolačných noriem používame izolačné trojsklá.

Čo je to automatická prahová lišta?

Je to špeciálny prvok (tesniaca lišta) zabudovaný do spodnej časti rámu dverí. Pri zatvorení dverí sa vysunie z rámu dverí a utesní medzeru medzi dverami a prahom. Pri otváraní dverí sa zasunie do rámu dverí. Toto riešenie zabezpečuje bezbariérový prechod.

Čo znamená prerušený tepelný most v schránkových boxoch a vhodoch na letáky?

Aplikovali sme jedinečný systém pri vývoji a výrobe listových vhodov. Vhod sa skladá z dvoch prvkov- vonkajšie a vnútorné dvierka, uzatvárané pružinami a obojstranne tesnené špeciálnym tesnením. Medzi týmito dvomi prvkami je tepelným izolátorom vzduch. Toto unikátne riešenie zabezpečuje, že cez naše vhody nepremŕza a ani neprefukuje, šetrí náklady na vykurovanie domu. V súčasnosti sme v EÚ jediný výrobca listových vhodov s prerušeným tepelným mostom.

Ako je zabezpečená odolnosť vašich vchodových dverí voči vandalom?

V našich dverách sú inštalované špeciálne elektrozámky (GOLEM GB) s odolnosťou 750 kg voči násilnému prekonaniu. Táto odolnosť je nielen v ťahu a tlaku ale aj v rázovom momente. V súčasnosti prechádzame na nový systém (GOLEM GB Superior) s odolnosťou 1500 kg.

Aké príslušenstvo k vašim vchodovým dverám dodávate a montujete?

Vzhľadom k tomu, že preferujeme komplexné riešenia dodávame a montujeme čipové prístupové systémy – tieto sú s duálnym kódom (nedajú sa klonovať), komunikačné systémy v triede digital (audio aj video), kamerové systémy, LED osvetlenia.

Vyrábate aj protipožiarne dvere, ktoré sú vhodné pre oddelenie požiarnych úsekov v obytných domoch?

Áno. Sme certifikovaná spoločnosť pre výrobu a montáž protipožiarnych uzáverov (dverí) až do EV 280. V poslednej dobe pribúdajú prípady požiarov v obytných domoch a výmena interiérových dverí na schodiskách za dvere s požiarnou odolnosťou je veľmi aktuálna.