Samozatvárače dverí

O produkte

Samozatvárače dverí slúžia na automatické zatvorenie dverí. V kombinácii s aretačným ramienkom držia dvere v otvorenej polohe, čo je výhodné pre bezproblémový prechod dverí s veľkým nákupom alebo s detským kočíkom.

Výhody produktu

Málokto si uvedomuje aké dôležité je zvoliť správny samozatvárač dverí. Vyberáme podľa toho aké funkcie má samozatvárač obsahovať (nastaviteľná sila zatvárania, nastaviteľný koncový doraz, nastaviteľná rýchlosť zatvárania, aretácia trvalého otvorenia, nastaviteľné tlmené otváranie, funkcia oneskoreného zatvorenia).

Pre správnu voľbu treba posúdiť

  1. váhu dverí
  2. šírku krídla
  3. predpokladaný počet cyklov otvorenia počas roka (pri 48 bytoch na vchod je to až 500 000 otvorení ročne)

Zbytočne predimenzovaný samozatvárač by mal za následok sťažené otváranie dverí.

Rozsah nastavenia samozatvárača

  • sila
  • rýchlosť
  • brzda pred dovretím
  • dovretie

Ideálny pre veľký počet otvorení (prechodov cez dvere), nepodlieha poveternostným vplyvom.

Preto do  klasických obytných domov doporučujeme a štandardne montujeme samozatvárač  DORMA TS 83 s aretačným ramienkom s možnosťou nastavenia.

Použitie a montáž

  1. Dorma TS 83 je univerzálny pre ľavé aj pravé dvere a montuje sa z vnútornej strany dverí, prioritne na zárubňu ale možné je ho namontovať aj opačne na dverové krídlo.
  2. Dverový zatvárač podľa EN 1154 s CE označením, s integrovaným samoregulačným tlmením otvárania a plynule nastaviteľnou silou zatvárania.

Tieto typy samozatváračov dodávame aj v protipožiarnom vyhotovení, s koordinátorom zatvárania pri dvojkrídlových dverách.

Samozatvárač môže byť ramienkový (klasika), s klznou lištou (ramienko nevyčnieva do priestoru), podlahový na sklenené dvere, skrytý samozatvárač (dizajnový).

Aretačné ramienko

Funkcia aretačného ramienka samozatvárača nám zabezpečuje zadržanie otvorených dverí, čo je veľmi výhodné pri vstupoch s veľkými nákupmi, kočíkom, bicyklom a v prípade sťahovania. Aretačné ramienko nahrádza stavače dverí.

Radi vám pomôžeme pri zvolení správnej veľkosti a typu.