Schodisko

O produkte

Ponúkame kvalitné vnútorné aj vonkajšie schody a schodiská v prevedení žiarovo pozinkovaná oceľ, mramor, sklo, nerez alebo ich kombinácie. Naše schody sa vyznačujú moderným dizajnom, eleganciou a vysokou kvalitou.

Schody už tisícročia pomáhajú prekonávať výškové rozdiely vo všetkých stavbách, ktoré si človek postavil. O tom, aké dôležité boli schody a stále sú, svedčia majestátne realizácie schodísk v historických budovách, ktoré majú neuveriteľne krásne zábradlia. Súčasná doba však schodom vtláča pečať ľahkosti a čoraz viac vzdušnosti.

Architektúra slnka a skla“, ktorá si v súčasnosti získava naše srdcia. Svetlá, priehľadná a elegantná.

Interiérové schodiská

Primárnou funkciou schodov je prepojiť jednotlivé podlažia medzi sebou a urobiť tak čo najpohodlnejšie a najbezpečnejšie pre ich užívateľa pri jeho zostupe a výstupe.

Pri výbere tvaru a konštrukcie a teda aj sklonu schodísk je dôležité prihliadnuť na samotné využívanie schodiska. Ak majú schody prepojiť spoločenské priestory domu s galériou či podkrovnou terasou, mali by schody plniť funkčnú aj estetickú úlohu, schodisko sa stáva dominantnou dekoráciou celkovej koncepcie interiéru.

Schodište navrhujeme tak, aby  malo vyhovujúcu statiku, bezpečnosť, aby bolo  dostupné zo všetkých uvažovaných miest, dobre vetrateľné, dostatočne osvetlené a navrhnuté úsporne tak, aby neprekážalo alebo zbytočne neuberalo priestor.

Vyrábame kvalitné vnútorné aj vonkajšie schody a schodiská v prevedení kovovom alebo kombinovanom so sklom. Naše schody sa vyznačujú moderným dizajnom, eleganciou a hlavne kvalitou. Hlavným materiálom je oceľ, antikoro a sklo.

Exteriérové, priemyselné  a únikové schodiská

Pre priamo prechodné schodiská ponúkame schody v najvyššom kvalitatívnom prevedení s ohľadom na bezpečnosť a precíznosť. Podľa využitia v exteriéroch alebo priemyselných priestoroch sú naše schody  dostupné v rôznych variantoch.

Stupne schodiska môžu byť osadené na priamy alebo lomený nosník, taktiež môžu byť votknuté do steny. Vyrábame ich najmä z ocele a z mramoru.

Únikové stupne schodiska vyrábame z materiálu na to určeného podľa normy, z ťahokovu- s hustými očkami.

Dizajnovo vieme vyrobiť schody do rôznych priestorov  a tvarov, napríklad lomené, točené, najbežnejšie sú však  priame schodiská.

Na výrobu schodov a schodísk používame materiál oceľ a antikoro. Oceľ s povrchovými úpravami pieskovanie, zinkovanie a prášková vypaľovaná farba zo vzorkovníka RAL, zabezpečia trvácnosť a estetickú dokonalosť materiálu.

Antikorové schodisko má povrch leštený, brúsený alebo pieskovaný, pre náročnejších ponúkame možnosť obkladu z Cor- Tenu. “Hrdzavý” plech Corten je originálny prírodný materiál odolný voči poveternostným podmienkam. Vyvíja sa postupne a patina na jeho povrchu mu dodáva jedinečný vzhľad nezameniteľnej farby. Nepotrebuje žiadnu dodatočnú úpravu, ochráni sa sám. Corten je 100% recyklovateľná, prírodná a užitočná oceľ .

Samonosné schodiská

Samonosné schody sú schody, ktoré nepotrebujú žiadnu podpornú konštrukciu. Tým, že nie sme pri projektovaní schodiska obmedzovaní existujúcou konštrukciou schodiska, môžeme zákazníkovi navrhnúť schodisko na mieru a tvoriť rôzne ohyby, ozdobné nástupy a hlavne zaručujme, že vyrobíme schodisko, ktoré je bezpečné.
Naše samonosné schodištia sa vyznačujú vysokou kvalitou, spoľahlivosťou, stabilitou a dlhou a bezproblémovou životnosťou. Vyrobíme a zabezpečíme pre vás rôzne typy samonosných schodísk – priamočiare, s lomeným oblúkom, pravotočivé, ľavotočivé aj kombinované.

Exteriérové schodiská

Ponúkame výrobu schodísk exteriérových, rôznych druhov, podľa požiadaviek funkčnosti schodiska.

Priemyselné schodiská vyrábame a montujeme buď jednoduché alebo masívne, záleží od priestoru a potreby, ktorej majú slúžiť.

Únikové schodiská vyrábame väčšinou spolu s celou únikovou cestou, vrátane lávok, rebríkov a ochranných košov, cestičky pre kominára, v zhode s európskymi normami o únikových cestách a núdzových východoch.

Naše schody vás do neba asi nedostanú, na povalu či do vyšších úrovní vašej nehnuteľnosti vás prevedú s maximálnou spoľahlivosťou.