Jansen fasády

O produkte

Sme certifikovanou spoločnosťou produktov z oceľových profilov Jansen. Štrukturálne fasády sú vhodné pre polyfunkčné objekty, priemyselné haly, nákupné centrá a iné objekty architektúry.

Výhody produktu

Morgan Steel je certifikovanou spoločnosťou produktov z ultrapevných oceľových profilov švajčiarskej firmy Jansen.

Profily JANSEN okrem špičkového spracovania a dizajnu vynikajú aj svojou flexibilitou a možnosťami využitia, či riešeniami na mieru. JANSEN je dokonalé riešenie ako pre štandardné, tak aj vysoko špecializované požiadavky klienta, pričom musia spĺňať tie najprísnejšie kritériá a platné normy.

Vyberte si profil ktorý vám bude vyhovovať

  • oceľové profily s povrchovou úpravou zinkovanie a lakovanie na farbu RAL, podľa vzorkovníka
  • antikorové profily s povrchovou úpravou antikora brúsená alebo antikora pieskovaná
V porovnaní s hliníkovými štrukturálnymi fasádami sa oceľové štrukturálne fasády vyznačujú vysokou pevnosťou.

Ďalšie parametre

  • nie je nutná podporná nosná oceľová konštrukcia
  • štrukturálne fasády spĺňajú tepelné a zvukovo izolačné normy
  • zvislé fasády a šikmé svetlíky sú odskúšané ako protipožiarne konštrukcie triedy E (EW) a EI
  • vyznačujú sa mechanickou stabilitou a dlhodobou bezkonkurenčnou životnosťou
  • sú vhodné aj na výškové budovy
  • súčasťou štrukturálnych fasád môžu byť okná a dvere aj extrémnych rozmerov, až do výšky 6 metrov
  • vďaka jej pevnosti a kvalite sa dosahujú veľmi zaujímavé architektonické riešenia
  • vhodné ako prestrešenia a svetlíky

Jansen profily

JANSEN WISS TVS

Basic (pre zvislé steny) je fasádna konštrukcia JANSEN nezávislá na type podporného systému. Jedná sa o kombináciu osvedčenej skladby fasádnych systémov JANSEN WISS s ľubovoľnou oceľovou alebo nerezovou podpornou konštrukciou. Je možné využiť ľubovoľné nosné oceľové konštrukčné profily rôznych tvarov a tried ocele. Antikorové nosné profily sa kombinujú s antikorovými prítlačnými lištami čo vytvorí celoantikorovú fasádnu konštrukciu. Môžu slúžiť ako aj ako prestrešenia, prípadne svetlíky.

VISS® TVS svetlík

JANSEN VISS TVS (pre svetlíky) je konštrukcia zo stĺpov a priečok s prerušeným tepelným mostom založená na princípe beztmelového zasklenia pre šikmé zasklenia. Systematické prerušenie tepelného mostu je dosiahnuté presne vsadenými plastovými izolačnými sponami vo variabilných vzdialenostiach. Pre šikmé a strešné zasklenia odprúčame pre vysokú celkovú stabilitu použitie zváraných konštrukcií.

VISS® FIRE protipožiarna fasáda

JANSEN VISS FIRE (pre zvislé steny) je konštrukcia zo stĺpov a priečok s prerušeným tepelným mostom pre priame aj segmentové protipožiarne steny rôznych požiarnych klasifikácií. Je založená na princípe beztmelového zasklenia. Použité tesnenia sú z ťažko horľavých pryží alebo EPDM. Protipožiarny svetlík VISS FIRE S má z vnútornej aj vonkajšej strany identické vlastnosti ako bežné izolované svetlíky JANSEN VISS TVS.

Výplne

Najčastejšie zvolenou výplňou je bezpečnostné sklo, avšak v súčasnosti rastie popularita aj iných dizajnových materiálov.

Sklo

Sklo VSG prináša jedinečné presvetlenia budov pri minimálnych stratách tepla. Základné funkcie ako vetranie a presvetľovanie sú dnes doplnené o tepelnoizolačné vlastnosti, protihlukové parametre, bezpečnosť proti vlámaniu, protipožiarnu bezpečnosť a ovládať sa dajú elektricky.

Cor-ten

Cor-ten je elegantne pôsobiaci a  teraz veľmi žiadaný na trhu. Corten sa využíva ako opláštenie časti budov (alebo celé) ako sú logistické centrá, komerčné, priemyselné a kancelárske budovy, či športové haly a arény. Cor-ten nachádza uplatnenie aj ako estetický, alebo funkčný - dizajnový prvok v súkromných rezidenciách.